Konopí vs. marihuana

Určitě znáte ten moment, kdy se náhodou objevíte na ulici před odborným učilištěm, či střední školou a nejednou jste nuceni projít mlhavým oparem, který je podivně cítit. Možná, že někteří tuší, že to není zápach cigaret a možná, že někteří ani tušit nechtějí. Ale ano, je to zápach mariuhany. U mladých lidí je tento druh „cigarety“ před vyučováním, či jinou činností, velmi populární. Mohou mít potom opravdu jiné zkušenosti z výkladu dějepisu či účetnictví. Někdo může například usnout a jiný zase vidět krásu ve všem co taková obyčejná školní třída nabízí.

Tato forma konzumace, zvlášť u mladých lidí, slouží hlavně k rozptýlení mysli od každodenních rutiních záležitostí. A také k rozveselení.

O tom jak moc veselé, či ne to je pro druhou stranu, která si „cigaretu“ nezakouřila tu psát nebudu.

120827071307-smoking-pot-story-top

 

 

 

 

 

 

Proč je ale marihuana, tak vyhledávanou drogou? A jak může mít pozitivní dopad na člověka při její konzumaci?

Byliny odjakživa lidi přitahovaly. Ať už to bylo pro zahnání nemoci, bolesti, nebo naopak pro přivolání lásky a dobra do domu. Takže v podstatě trend je zachován, stále nás byliny přitahují, akorát výběr už poněkud omezen. Ne, že by se sortiment zúžil, ale lidé tak nějak zapomněli na byliny léčivé přírodní, protože je nahradily „byliny“ chemické. A protože chemie nastupuje velmi rychle, proč by člověk ztrácel čas louhováním čajů a vařením odvarů 3x denně, když stačí pilule a vše špatné je pryč. Takže když umíme všechny neduhy zahnat pilulkama různých barev, proč bychom si marihuanu nenechali alespoň na zlepšení nálady?? Funguje to taky velmi rychle a hlavně bez předpisu. Dostat v lékárně něco na dobrou náladu jen tak nejde.

Mohli bychom si pogratulovat, jak vynalézaví my lidé jsme.

Celá tato vynálezavost lidí však marihuanu vystrčila na spodní příčky oblíbenosti, protože kvůli obsahu psychoaktivních látek nemůže být tato bylina prospěšná nikomu a ničemu. No jistě. Jak jinak. Stačí se podívat na ten hlouček mladých lidí, jak po tom zkouření se vypadají a co dělají.

Fakt, který posouvá hranice olíbenosti směrem dolů je ten, že lidé odsoudili tuto bylinu dřív, než by ji dali alespoň šanci ukázat co vlastně umí.

Jeden z problémů této byliny je neznalost rozdílu mezi konopím a marihuany. Taky kdo by se v tom šťoural, všichni tomu říkáme tráva a jaký pak rozdíly. Všechno v jednom pytli a hotovo.

Rozdíl ovšem je ten, že konopí je oficiální název byliny a marihuana vzniká sušením určitých částí.

Aha, tak to asi málokdo tuší a ještě míň lidí tuší, že je konopí seté a indické a samčí a samičí. No, tak tady už prostor na rozdíly asi je. Nechci a nebudu je tu všechny rozebírat.

Chci tím vším poukázat na to, že lidé skutečně odsoudili tuto bylinu kvůli neznalosti a pro jistotu ji ještě označili za škodlivou. A možná že uživatele této bylina za narkomany a kdo ví co.

Jak se ale díváte na šamany v amazonských pralesech, kteří různé byliny používají na léčbu nemocí a dokonce i na pozvedávání ducha? Jsou to taky narkomani, nebo jenom primitivové co ještě neobjevili svět chemie, který nejenže ihned vyžene bolest z těla, ale dost možná při tom stačí zadělat na jinou? Někteří z nich používají byliny, které vyvolají zvracení a nepříjemné pocity, ale i přesto dokáží svoje byliny chránit a respektovat a využívat je pro svůj prospěch. Ne zneužívat, tak jako to dělají lidé moderní civilizace.

Takže pojďme taky začít využívat byliny ve svůj prospěch, pojďme respektovat přírodu a matku Zemi, že nám poskytla takové dary jako jsou byliny.

Len's Shaman

 

 

 

 

 

 

 

Šaman Edwin o rostlinné říši:

„Chtěl bych všem lidem doporučit, aby si vytvořili alespoň malou zahrádku, kde by komunikovali s rostlinami a milovali je. Rostliny nám skutečně naslouchají, a když jsme v přírodě, obklopuje nás její jemnohmotný svět jako neviditelné město. Žijeme s nimi v propojení, pozorují nás, pouze nemají možnost nás oslovit verbálně – to je možné většinou pocity. Pokud přírodní bytosti začneme milovat a budeme chránit přírodu, kterou na jemněhmotné úrovni spravují, i ony nás budou chránit. Ze své úrovně nás budou opatrovat a také nám v noci přicházet do snů, aby nás léčily. Člověk se tak zharmonizuje, zklidní a dostane se do stavu silného duševního napojení na nitro. Tím pocítí dalěko větši naplnění svého života.“