Na kvalitě záleží

Mnozí z Vás začali pečlivě sledovat kvalitu a složení potravin. Ale napadlo Vás zkoumat kvalitu a složení dalších produktů, které naplňují Vaše domácnosti? Ať už je to prášek na praní, tablety do myčky či kosmetické výrobky.

Některé z výše jmenovaných věcí se dají „vyrobit“ doma. Výhody těchto „domácích vychytávek“ je jejich pořizovací cena, např. u pracího gelu je to zhruba 7x méně, než kdybyste si kupovali prací gel z drogerie za cca 200 Kč. Další výhodou je i účinek, opravdu fungují.

soap-653683_1280

 

 

 

 

 

Ovšem domácí výroba má i svoje nevýhody a to je tedy samotná výroba. Netrvá to sice dlouho, ale někdo prostě na tohle experimentování není. A to je naprosto v pořádku. Každý jsme z jiného těsta a každému vyhovuje něco jiného.

Ať už je to tak, či onak, měl by si každý z nás dávat pozor na to, co který produkt obsahuje. Nejenže člověk tímto přístupem dbá na to, jaký má jeho výběr kosmetiky či jiné drogerie dopad na životní prostředí, ve kterém žije (a nikdo z nás nemůže tento fakt ignorovat). Ale zároveň dbá na to, co to přinese jemu samotnému. Pomůže svému tělu, nebo ho jenom „naleští“, ale nic mu nedá?

Složení výrobků je určeno procentuálním podílem dané složky. Pochopitelně se začíná od největšího po nejmenší. Takže pokud výrobek o sobě tvrdí, že jde o přírodní kosmetiku, mělo by to být ve složení zohledněno.

Když se však podíváte na složení určitě nebude rozumět všemu co se tam píše. Na to je tu dobrý odkaz, kde jsou vysvětleny ty složky, které Vám nic neříkají. A je jich opravdu dost.

http://www.slozenikosmetiky.cz

Člověk má vždycky možnost volby, ale měl by na svoji volbu pamatovat při jejích následcích.

Závěrem chci říct, že i já jsem doma našla pár pokladů, které po prostudování složení, už opravdu nepoužiju.

Schválně, podívejte se, čím o sebe a přírodu kolem „pečujete“ Vy.

road-sign-63983_1280